وزیر بهداشت: موج آنفلوانزا تا 10 روز دیگر فروکش می کند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می گوید هنوز در دوره اوج و شیوع این بیماری هستیم، اما انتظار داریم این دوره طی 8 یا 10 روز آینده فروکش کند و به حالت عادی برگردیم.

وزیر بهداشت: موج آنفلوانزا تا 10 روز دیگر فروکش می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا دکتر سعید نمکی روز چهارشنبه 13 آذر بعد از جلسه هیات دولت گفت: بیماری آنفلوانزا در سال 94 با ویروس H1N1 شیوع بالایی در کشور داشت. این ویروس نوعی از ویروس کشنده و پرمشکل این بیماری نسبت به ویروس های دیگر این بیماری است که امسال بیشتر مشاهده شده است. در سالهای 95، 96 و 97 نوع ویروس H3N2 را بیشتر در کشور داشتیم. این ویروس تهاجم کمتری دارد.

وزیر بهداشت ادامه داد: امسال دو هفته زودتر از آنچه مثل هر سال پیش بینی می کردیم گرفتار ویروس آنفلوانزا شدیم. البته از بین بیماران تنفسی بیش از چهار نفر که در بیمارستانها بستری شدند و برای تعدادی از این افراد ابتلا به ویروس H1N1 نتیجه آزمایش مثبت شد. در مورد مرگ و میر آنفلوانزا نیز سخنگوی معاونت بهداشت و مدیرکل بیماریهای واگیر وزارت بهداشت به صورت هفتگی به مردم آمار را اعلام می کند.

وی گفت: با رعایت اصول بهداشتی مثل شستن دستها، استفاده از ماسک و پیشگیری از روبوسی در مورد انتقال بیماری نگرانی نداریم. راه اصلی پیشگیری آموزش مردم است که بسیار موثرتر است.

نمکی افزود: واکسن را برای افراد پر خطر مثل افراد بالای 65 سال و گروه های پرخطر توصیه می کنیم. این واکسن را در اختیار افراد پر خطر در بیمارستانها قرار می دهیم. در بخش خصوصی هم این واکسن از طریق واردکنندگان در داروخانه ها توزیع شده است و پیگیری کردیم که محموله جدید این واکسن هم وارد کشور شود.

  • آغاز موج جدید آنفلوآنزا؛ باید وحشت کنیم؟ | ویژگی مشترک فوت شدگان | چه زمانی حتما باید نزد دکتر رفت؟

  • H1N1 یا آنفلوانزای خوکی: ویروسی که امسال شایع شد | چه کسانی در معرض خطرند؟ | علائم و راه های پیشگیری

منبع: همشهری آنلاین

به "وزیر بهداشت: موج آنفلوانزا تا 10 روز دیگر فروکش می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: موج آنفلوانزا تا 10 روز دیگر فروکش می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید