عراق شناخت خوبی از ایران دارد، اگر صعود نکنیم فدراسیون مقصر است

به گزارش وبلاگ عینک دودی، به گزارش خبرنگاران، تیم ملی فوتبال ایران در حالی چهارمین ملاقات خود در مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های 2023 آسیا را عصر پنجشنبه مقابل عراق برگزار می نماید که شاگردان مارک ویلموتس با کسب دو پیروزی و یک شکست با شش امتیاز شرایط مبهمی در گروه دارند.

عراق شناخت خوبی از ایران دارد، اگر صعود نکنیم فدراسیون مقصر است

ایران در حالی به مصاف عراق می رود که حریف سنتی خود همراه با بحرین، هفت امتیازی است و بالاتر از ایران در گروه قرار دارند.

حساسیت رویارویی دو تیم از این حیث بیشتر می گردد که تنها بهترین تیم های هشت گروه به همراه چهار تیم برتر رده دوم به دور بعدی این مسابقات راه خواهند یافت.

شاگردان مارک ویلموتس در صورت شکست مقابل عراق شانس کمتری برای صعود به مرحله نهایی راهیابی به جام جهانی 2022 قطر پیدا می نمایند که این موضوع در سه دهه اخیر بی سابقه است.

بازی سنتی خاصی با عراق داریم

جلال چراغپور در مصاحبه با خبرنگاران، در مورد بازی چهارم تیم ملی فوتبال ایران در مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های 2023 آسیا مقابل عراق گفت: بدون شک یک بازی کاملا خاص با حریف سنتی خودمان داریم که با حکم فیفا قرار است در کشور بی طرف برگزار گردد. ملاقاتی که نا خودمطلع بازیکنان تیم ملی ایران را تحت تاثیر باخت مقابل بحرین قرار می دهد.

باخت مقابل بحرین اعتماد به نفس را کم کرد

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران درباره شرایط ملی پوشان ایرانی اضافه نمود: اعتماد به نفس بازیکنان با وجود باختی که کسب کردیم کمتر شده است اما این بدان معنی نیست که ترس داشته باشیم. موضوع روانی در این ملاقات بسیار اهمیت دارد که به نظر می رسد شرایط خوبی نداشته باشیم.

هرگز نشاط لازم برای بردن عراق نداشتیم

وی با اشاره به تاریخچه بازی های ایران عراق یادآور شد: ما هرگز نشاط و شادابی لازم را برای غلبه بر عراق نداشتیم. در دوران آقای کی روش هم دیدید که پس از هماهنگی هشت ساله ای که با این مربی داشتیم نتوانستیم آنها را در جام ملت های 2019 ببریم. در جام ملت های 2015 آسیا در کشور استرالیا نیز به این تیم در ضربات پنالتی باختیم و حذف شدیم.

عراقی ها دانش بالایی از تیم ملی ایران دارند

چراغپور درباره میزان شناخت دو تیم از بازی یکدیگر اضافه نمود: بدون شک شناخت عراقی ها بیشتر از ماست. آنها بشار رسن را در پرسپولیس دارند که در تیم باشگاهی خود با نیمی از ملی پوشان همبازی است. شرایط لیگ فوتبال ایران و بازیکنان ایرانی را می شناسد. قطعا از او نیز بهره خواهند برد.

وی توضیح داد: متاسفانه تیم ملی ایران شناخت کمتری از انها دارد. بازیکن ایرانی در لیگ عراق بازی نمی کند و این تیم را خیلی خوب هم نمی شناسیم. این موضوع می تواند برای تیم ملی ایران خطرناک باشد.

ویلموتس روی بازیکنان مسلط نیست!

مربی دهه شصت تیم ملی فوتبال ایران درباره برنامه تمرینی تیم ملی با مارک ویلموتس اضافه نمود: قببل از اینکه بخواهم درباره این موضوع صحبت کنم باید بگویم او خیلی خوب از توانایی های بازیکنان تیم مطلع نیست و روی آنها تسلط ندارد.

ویلموتس با هفتاد ساعت معطلی حرفه ای رفتار کرد!

چراغپور تاکید نمود: مارک ویلموتس به خاطر مطالباتش از فدراسیون فوتبال حدود هفتاد ساعت دیرتر به تهران بازگشت . در ترکیه ماند و پولش را خواست. رفتار او کاملا حرفه ای است و نمی توان از او خرده ای گرفت. باید واقعیت را پذیرفت که او و هر مربی خارجی دیگری در وهله اول به خاطر پول به ایران می آیند.

کارشناس فوتبال ایران یادآور شد: یک مربی هم که چندین قهرمانی کسب نموده بود بعد از پنج سال تصمیم گرفت قهرمانی های متوالی اش را کنار بگذارد و با همان منطق حرفه ای به لیگ عربستان برود. ویلموتس هم پول را اول از هر چیز دیگری مدنظر دارد.

فدراسیون مقصر اتفاقات است

چراغپور درباره مسائل مالی به وجودآمده برای مارک ویلموتس گفت: فدراسیون فوتبال بدون شک مقصر است. کودک چهارساله هم می داند که تحریم های مالی مانع از انتقال ارز می گردد. آنوقت آقایان می گویند به همین خاطر پول ویلموتس با تاخیر پرداخت شد. اگر صعود نکنیم شک نداشته باشید که همین مدیران فدراسیون مقصر اصلی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عراق شناخت خوبی از ایران دارد، اگر صعود نکنیم فدراسیون مقصر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق شناخت خوبی از ایران دارد، اگر صعود نکنیم فدراسیون مقصر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید