سگ های چند میلیون دلاری

به گزارش وبلاگ عینک دودی، خبرنگاران: توله سگی از نژاد ماستیف تبتی در یک نمایشگاه حیوانات لوکس در چین به قیمت تقریبی 2 میلیون دلار به فروش رفت.

سگ های چند میلیون دلاری

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ یک توله سگ از نژاد ماستیف تبتی به قیمت تقریبی 2 میلیون دلار فروخته شده و بدین ترتیب عنوان گران ترین سگ دنیا را به خود اختصاص داد.

روزنامه های چینی گزارش دادند که یک سرمایه گذار ساختمانی مبلغ 12 میلیون یوآن (1، 9 میلیون دلار) برای خرید یک توله سگ ماستیف با موهای طلایی در یک نمایشگاه حیوانات خانگی لوکس در استان ژیجیانگ پرداخت نموده است.

ژانگ گنجیون، تربیت دهنده این سگ، در گفت وگو با روزنامه ها گفت که خون شیرها در رگ این سگ جاری است و آن را تبدیل به برترین نمونه از نژاد ماستیف نموده است. وی در ادامه اضافه نمود یک سگ قرمز رنگ دیگر به قیمت 6 میلیون یوان فروخته شد.

ماستیف های تبتی تبدیل به سگ های مورد علاقه ثروتمندان چینی شده و همین امر موجب بالا رفتن شدید قیمت های آنها گشته است.

قد توله سگ طلایی در حدود 80 سانتی متر و وزن آن 90 کیلوگرم بود.

گفته می گردد که این سگ ها به مانند پانداها بسیار کمیاب هستند و بدین دلیل قیمت های آنها بسیار بالا است.

یک ماستیف قرمز رنگ به نام Big Splash در سال 2011 به قیمت 10 میلیون یوان (1، 5 میلیون دلار) به فروش رفت.

روزنامه ها به نقل از از مالک یک وب سایت پرورش دهنده ماستیف نوشتند که سال گذشته یک ماستیف به قیمت 27 میلیون یوان در نمایشگاهی در پکن به فروش رفت.

اما یکی از افراد فعال در این حوزه که با نام مستعار ژو شناخته می گردد خاطرنشان کرد که این قیمت های بالا ناشی از توافق های درونی بین خود پرورش دهندگان است تا ارزش سگ های خود را بالا ببرند.

وی گفت: بخش اعظمی از این معاملات با قیمت های بالا کار خود پرورش دهندگان است که قیمت های پیشنهادی یکدیگر را بالا می برند اما در حقیقت چیزی رد و بدل نمی گردد.

مالکین می گویند این ماستیف ها نواده های سگ هایی هستند که توسط قبایل کوچ نشین در آسیای مرکزی و تبت مورد استفاده قرار گرفته و بسیار وفادار و دارای حس محافظتی هستند.

منبع: تسنیم

به "سگ های چند میلیون دلاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگ های چند میلیون دلاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید