خوشقدم: فکر کاراته کاهای نوجوان مدال المپیک است، باید با بزرگسالان تمرین کنیم

سرمربی تیم ملی کاراته نوجوانان دختران گفت: فکر همه بازیکنان ما کسب مدال المپیک جوانان است و برای کسب آمادگی باید با قهرمانان تیم بزرگسالان تمرین کنیم.

خوشقدم: فکر کاراته کاهای نوجوان مدال المپیک است، باید با بزرگسالان تمرین کنیم

سمانه خوشقدم در گفت و گو با خبرنگاران، در مورد نحوه برگزاری اردوهای تیم ملی کاراته نوجوانان برای کسب آمادگی جهت حضور در بازی های المپیک جوانان 2018 بوینس آیرس، شرح داد: خوشبختانه توانسته ایم 7 مرحله اردو را تا به امروز برگزار کنیم و دو مرحله اردوی دیگر داریم تا به اوج آمادگی برسیم. فکر می کنم اگر این دو دوره اردو را هم برگزار کنیم به آمادگی کامل جهت حضور در المپیک جوانان می رسیم.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به نبود مسابقات و اردوهای تدارکاتی، می توان به مدال آوری این تیم در المپیک جوانان امیدوار بود؟ شرح داد: به این تیم و بازیکنان ایمان دارم. زمانی که این تیم را تحویل گرفتم هیچ کس از مسئولان و کادرفنی به کسب سهمیه امیدوار نبودند ولی، الآن با صد در صد سهمیه عازم آرژانتین خواهیم شد. امیدوارم بتوانیم نتایج خوبی را هم در این مسابقات کسب کنیم، این کاراته کاها توانایی بالا و لیاقت بهترین ها را دارند.

سرمربی تیم ملی کاراته نوجوانان دختران با اشاره به کمبود امکانات اردوها، توضیح داد: برای مسابقات بزرگی مثل المپیک باید کمپ های تمرینی داشت تا با تیم های کشورهای دیگر اردوها و مسابقات تدارکاتی را برگزار کرد که متاسفانه، این مهم برای تیم های پسران و دختران ما صورت نگرفت. ما برای مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه المپیک به دلیل نداشتن مسابقات تدارکاتی، از تیم های امید و بزرگسالان برای آماده سازی تیم نوجوانان استفاده کردیم. به همین دلیل در ادامه راه نیز تیم های بزرگسالان را احتیاج داریم تا خلاء نبود بازی های تدارکاتی را تا حدودی پر کنیم.

او اضافه کرد: حضور قهرمانان در تمرینات تیم نوجوانان و جوانان برای آمادگی تیم های پایه یاری نماینده است و به گونه ای باید به تیم نوجوانان یاری نمایند. برای دو مرحله اردوی باقی مانده حضور قهرمانان یاری نماینده است و امیدوارم با این سیاست بتوانیم موفق باشیم.

مربی تیم های پایه کاراته ایران ادامه داد: همه مسئولان کوشش خود را کردند تا آن جا که ممکن است شرایط برای برگزاری اردوهای تیم ما مناسب باشد اما از نظر امکانات خیلی اذیت شدیم. برای برگزاری تمرین های بدنسازی به آموزشگاه ملی المپیک می رفتیم و برای تمرین های میدانی به استادیوم کشوری. این رفت و آمدها خیلی اذیتمان کرد.

خوشقدم در مورد میزان آمادگی نگین آلتونی نیز شرح داد: من از همان ابتدا ایمان داشتم که اتفاقات خوبی برای آلتونی در راه است. او قهرمان آسیا است و در مسابقات کرواسی هم برترین های آسیا در گروهش بودند. امید زیادی داشتم که او با وایلد کارت سهمیه سوم ما را در المپیک جوانان کسب می نماید که خوشبختانه همینطور شد. به همین دلیل هیچگاه تمرینات او را قطع نکردیم و کنار دو ملی پوش اعزامی ما به آرژانتین، تمریناتش را پیگیری می کرد. در یک بازه زمانی به ما گفتند که این سهمیه به او تعلق نمی گیرد اما باز هم او را در اردو نگه داشتیم تا اینکه خبر خوب تعلق دریافت سهمیه را به ما اطلاع دادند، به همین دلیل او نیز از تمرینات جا نماند و در آمادگی خوبی به سر می برد.

او همچین در مورد تیم ها و رقبای نمایندگان ایران در المپیک جوانان 2018 بوینس آیرس، اظهار کرد: شرایط به گونه ای نیست که بتوانم بگویم چه تیمی برای ما حریف اصلی است. با توجه به هر بازیکن رقبا متفاوتند. برای یکی تایلند، برای یکی روسیه و برای دیگری هم انگلیس. اما در مجموع به این صورت نیست که ایران دست و پا بسته باشد و مطمئن باشید این تیم توانایی بسیار بالایی دارد. من با مربیان برخی از تیم ها ارتباط دارم و می دانم که همگی حساب ویژه ای روی تیم ایران بازنموده اند.

خوشقدم در انتها اضافه کرد: رقبا با دقت زیادی ایران را زیر نظر دارند اما رقبا را بررسی نموده ایم، تمریناتمان به گونه ای است که ملی پوشان بتوانند مقابل حریفان بهترین عملکرد را داشته باشند. مطمئنا تیم ایران می تواند عملکرد خوبی داشته باشند و فکر همه بازیکنان ما کسب مدال المپیک است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خوشقدم: فکر کاراته کاهای نوجوان مدال المپیک است، باید با بزرگسالان تمرین کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشقدم: فکر کاراته کاهای نوجوان مدال المپیک است، باید با بزرگسالان تمرین کنیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید