تاج:قسط اول دستمزد ویلموتس را پرداخت نکرده ایم، امیدوارم شیخ سلمان مشکل ما و عربستان را حل نماید

به گزارش وبلاگ عینک دودی، رئیس فدراسیون فوتبال می گوید، این فدراسیون قسط اول دستمزد سرمربی تیم ملی را پرداخت نکرده است.

تاج:قسط اول دستمزد ویلموتس را پرداخت نکرده ایم، امیدوارم شیخ سلمان مشکل ما و عربستان را حل نماید

به گزارش وبلاگ عینک دودی، مهدی تاج در حاشیه تمرین امروز(یکشنبه) تیم ملی فوتبال ساحلی اظهار کرد: ما از تیم ملی فوتبال ساحلی خواسته بودیم که جوان گرایی کند. در این امر هم پیروز بودند. الان ترکیب تیم ملی نسبت به گذشته متفاوت است و جوان گرایی نموده است. یعنی الان تیم ملی فوتبال ساحلی ترکیبی از جوانان و باتجربه هاست. تیم ملی فوتبال ساحلی ما الان سوم دنیا است و امیدوار هستیم بتواند از این عنوان دفاع کند.

وی اضافه نمود: قرعه ای که الان تیم ملی فوتبال ساحلی در آن واقع شده است، بسیار سخت است. چون اوکراین قهرمان اروپاست، سنگال قهرمان آفریقاست و پاراگوئه قهرمان آمریکای جنوبی است یعنی سه قهرمان با تیم ملی ما هم گروه شده اند. ان شاءالله باید کوشش نمایند که بهترین نتیجه را بگیرند.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره زمین محل تمرین تیم ملی فوتبال ساحلی ایران اظهار کرد: در کوشش هستیم کیفیت زمین را بهبود ببخشیم. بابت هر کامیون خاکی که برای زمین این جا می آورند حدود شش میلیون تومان پرداخت می کنیم. می خواهیم با این کارها شرایط زمین را بهبود ببخشیم.

تاج در ادامه درباره آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال بزرگسالان و جلسه ای که میان مربیان لیگ و ویلموتس برگزار گردید، اظهار کرد: تیم ملی بزرگسالان ما اوضاع خوبی دارد و امروز با حضور 13 بازیکن تمریناتش را شروع کرد و فردا هم سایر نفرات به اردو ملحق می شوند. فردا من هم جلسه ای با آقای ویلموتس برگزار می کنم که درباره شرایط تیم صحبت کنیم. کار تیم ملی را با جلسه ای که با حضور مربیان لیگ فزونی برگزار گردید، شروع کردیم که این کار بسیار خوبی است. قبلا به سختی می توانستیم چنین کاری را انجام بدهیم اما الان آقای ویلموتس حرف مربیان را شنید و ما هم صحبت های آقای ویلموتس را شنیدیم. من فکر می کنم جلسه خوبی برگزار گردید و آنهایی که نیامدند ضرر کردند و کسانی که آمدند سود کردند. البته بعضی از تیم ها یاری مربیان خود را به این جلسه فرستاده بودند چون دلایل شان برای نیامدن سرمربی توجیه پذیر بود.

او در پاسخ به این سئوال که آیا قسط اول دستمزد ویلموتس پرداخت شده است یا خیر؟ گفت: آقای ویلموتس قراردادی با ما دارد و ما هم گاهی از نجابت ایشان خجالت می کشیم. اگر کسان دیگری بودند تا پول نمی گرفتند شاید کار نمی کردند اما ویلموتس می گوید من می دانم شما مسائل دارید و کوشش می کنید. ما راه های مختلفی را برای پرداخت قسط اول به او معرفی کردیم و او هم راه هایی را به ما گفته است اما قبل از این تحریم های جدید، فیفا قبول می کرد طلب ما را به شخص ثالث پرداخت کند. یعنی قراردادی را به فیفا می بردیم و فیفا می پذیرفت بخشی از طلب ما را به شخص طرف قرارداد بپردازد. مثلا از این راه چندین بار به کی روش پول دادیم. هر چند در زمان کی روش هم در پرداخت پول تاخیر داشتیم. یا مثل موضوع باشگاه استقلال عمل می کردیم. یعنی اگر فیفا مطمئن می شد که ما به خاطر رای دادگاه CAS بدهکار هستیم این طلب را از محل مطالبات فدراسیون در آنجا پرداخت می کرد اما الان با مسائل جدید، فیفا برای ما نوشته است که هیچ بانکی حاضر نیست به نام ایران پولی را جابه جا کند. به خاطر این شرایط ما هیچ پولی را از فیفا تحت هیچ عنوانی نمی توانیم خارج کنیم. برای ساخت خوابگاه تیم های ملی بانوان 100 هزار دلار به شکل عجیبی توانستیم از فیفا بگیریم تا این پروژه را تمام کنیم. فیفا باید دو میلیون دلار هم برای زمین این مجموعه که ما در حال طراحی آن هستیم بپردازد که البته به خاطر مسائل نمی توانیم این پول ها را از فیفا بگیریم.

تاج توضیح داد: ما می خواهیم ساختمان جدیدی برای فدراسیون فوتبال بسازیم چون ساختمانی که الان فدراسیون فوتبال در آن واقع است باعث اذیت همسایه ها شده است و من مجبورم روزی دو یا سه بار از پنجره بیرون را نگاه کنم و از همسایه ها عذرخواهی کنم. من به خاطر این مسائل هر روز با همسایه ها جلسه دارم به طوری که الان می توانم بگویم 18 تیم ملی داریم که یکی از این تیم ها تیم همسایه ها است (با شوخی). ساختمان سازمان لیگ هم همین وضعیت را دارد. به همین خاطر می خواهیم در زمینی که در اختیار داریم ساختمان هایی احداث کنیم. این که چقدر از این ساختمان ها را من بسازم یا دیگری بسازد اهمیتی ندارد. آن چیزی که مهم است این است که این ساختمان ها و این مجموعه برای جمهوری اسلامی ایران می ماند و برای ایران عزت است.

وی تاکید نمود: قسط اول قرارداد آقای ویلموتس پرداخت نشده است. حدود 20 روز دیگر هم موعد قسط دوم او است اما من امیدوارم طی هفته آینده این مسائل را رفع کنم اما در این مورد به هیچ عنوان بحث قهر از سوی آقای ویلموتس مطرح نیست. ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران قراردادی را امضاء نموده ایم. من از این که می گفتم دولت به ما یاری کند منظورم این نیست که دولت به ما پول بدهد. ما گفته ایم که فوتبال را خودمان اداره می کنیم اما دولت می داند ما تحریم هستیم و با کوشش هایی که انجام دادیم نتوانستیم مطالبات مان را از فیفا بگیریم. به آقای وزیر گفتم به اندازه همین پولی که احتیاج داریم به ما پرداخت کنید و ما هم حواله ای بدهیم که آنها بعدا از فیفا بگیرند. ما دقیقا اندازه مبلغی که از AFC و از فیفا طلبکار هستیم از دولت درخواست نموده ایم که به ما پول بدهد. اگر این مقدار را بدهند مسائل مان حل می گردد. بانک مرکزی هم نامه خوبی به ما داده که ممکن است مسائلمان رفع گردد تا بتوانیم پول بگیریم. آقای اینفانتینیو هم به ما قول هایی داده است تا پولی که در فیفا داریم را بگیریم. بد نیست بدانید می توانستیم بخشی از مطالباتمان را از سفارت ایران در مالزی بگیریم که این پول خیلی از مسائل ما را حل می کرد اما سفارتمان در مالزی را هم تحریم کردند و حسابش را به خاطر فوتبال مسدود کردند. خانم افخم حسابی داشتند که بخشی از پولهای مان به حسابشان می رفت و ما می توانستیم آن پول را برداشت کنیم اما الان آن را هم مسدود کردند. با این حال من امیدوارم که مسائل مان ظرف چند روز آینده حل گردد.

تاج درباره کیفیت توپ های لیگ برتر فوتبال ایران، گفت: در جلسه دیروز، مربیان لیگ به خاطر زمین کمپ تیم های ملی از ما تشکر کردند اما آنها از کیفیت توپ ها هم گله مند بودند و می گفتند چرا موضوع را پیگیری نمی کنید؟ من از سازمان لیگ خواستم سریعا موضوع را آنالیز و نتیجه را اعلام نمایند. ما زمانی را به سازمان لیگ اعلام کردیم که در این زمان برنامه یک ساله خود را ارائه بدهد. من فکر می کنم توپ ها در نهایت تعویض شوند.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در ادامه درباره جلسه ای که با شیخ سلمان درباره مسائل ایران و عربستان قرار است برگزار کند هم، گفت: آقای شیخ سلمان به دنبال این است که این موضوع را انجام بدهد. خود من هم در هیات رئیسه AFC هستم و به عنوان نایب رئیس در آنجا یکی از کوشش هایم این است که این مشکل را حل کنم. از دوره ای که نایب رئیس شدم توانستیم به عنوان نماینده ایران پست های کلیدی خوبی در کنفدراسیون فوتبال آسیا به دست آوریم یعنی در استیناف که قدرتمندترین جای AFC است رئیسش یک ایرانی است. در این زمینه ها ارتباطات خوبی داریم و من امیدوارم آقای شیخ سلمان بتواند این مسئله را (مشکل ایران و عربستان در بازی های خانگی) را حل نماید. البته پرونده ما در کمیته امنیت کنفدراسیون فوتبال آسیا است. یعنی در کمیته انضباطی و استیناف نیست. اگر موضوع ما سیاسی بود به مانند قطر خیلی سریع مسائل حل می شد اما چون برای ما ماجرای سفارت پیش آمد و بحث امنیتی شد، کمی حل کردن آن فقط به وسیله تعامل و تفاهم، ممکن است. یعنی این موضوع باید در کمیته امنیت آنالیز گردد و ما در آنجا بنویسیم که مسئله ای با یکدیگر نداریم اما تاریخی برای این جلسه مشخص نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تاج:قسط اول دستمزد ویلموتس را پرداخت نکرده ایم، امیدوارم شیخ سلمان مشکل ما و عربستان را حل نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاج:قسط اول دستمزد ویلموتس را پرداخت نکرده ایم، امیدوارم شیخ سلمان مشکل ما و عربستان را حل نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید