تأمین احتیاج پتروشیمی واحدهای تولیدی تسهیل شد، تقویت نظارت بر بازار

به گزارش خبرنگاران، محمد شریعتمداری در مصاحبه با خبرنگاران، در حاشیه افتتاح یک طرح صنعتی در گرمسار بابیان اینکه تأمین احتیاج پتروشیمی واحدهای تولیدی کشور تسهیل گردیده است، ابراز کرد: تأمین احتیاج پتروشیمی اید برخی واحدهای تولیدی یکی از مشکلاتی است که توسط تولیدکنندگان بیان می گردد و ما خوشبختانه باید بگوییم که اقدامات لازم برای تسهیل این امر انجام شده است.

تأمین احتیاج پتروشیمی واحدهای تولیدی تسهیل شد، تقویت نظارت بر بازار

وی اضافه کرد: ضوابط جدید فروش محصولات پتروشیمی از طریق تائید میزان مصرف توسط انجمن های تولیدی و تخصصی ذی ربط و قرار دریافت عدد صحیح در سامانه بهین یاب، به صورت مستقیم مکان خرید واحدهای تولیدی از شرکت های پتروشیمی تحت نظارت وزارت نفت یا سایر ارگان های اقتصادی کشور فراهم گردیده است که این شرایط را تسهیل می نماید چراکه این روند فقط احتیاج به ثبت در گمرک و بازار است.

تقویت نظارت بر بازار

عضو کابینه دوازدهم بابیان اینکه در مذاکراتی که با تولیدکنندگان صورت می گیرد یکی دیگر از موضوعات مطروحه به خاطر برخی از مشکلات درزمینهٔ دریافت کد 14 رقمی ارز است، گفت: این مشکل به دلیل ضوابط ارزی جدید و اعمال کنترل بیشتر در نوع استفاده از ارز است که در برخی موارد گلایه هایی را نیز در بر داشته اما به حمدالله باید بگوییم مشکلات این طرح برطرف گردیده است.

شریعتمداری گفت: مقررات این طرح توسط بانک مرکزی ابلاغ گردیده است که در این راه همکاری خیلی خوبی نیز با وزارت اقتصاد و گمرک ایران اجرا شده است و امیدواریم با وعده ای که رئیس گمرک ایران دادند بتوانیم در مقوله تخلیه بندرهای کشور از مواد اولیه تولیدی قدم های اساسی برداریم.

وی در دیگر بخش سخنان خود درباره دغدغه مردم در حوزه نظارت بر بازار، اضافه کرد: متناسب با تغییرت نظام ارزی تصمیمات در حوزه نظارت و کنترل هم تغییر نموده است، ما قبلاً همه کالاهایمان امکان استفاده از ارز 4200 تومانی را داشتند و طبیعتاً با توجه به بازار ارز، شرایط نه چندان مطلوبی در بازار به وجود آمده بود لذا با تغییر بسته ارزی و شرایط مطلوب در بازار ثانوی، کالاهایی که مشمول قیمت گذاری هستند و باید باقیمت های تثبیتی عرضه شوند، فهرست بندی و در 25 گروه شامل مواد غذایی، دارو و ... به اطلاع مردم رسیده است که درباره این امر باید گفت سازمان های نظارتی با بازرسان، اتاق اصناف و بازرسان افتخاری مکلف هستند کنترل قیمت این نوع کالاها را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تأمین احتیاج پتروشیمی واحدهای تولیدی تسهیل شد، تقویت نظارت بر بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با تأمین احتیاج پتروشیمی واحدهای تولیدی تسهیل شد، تقویت نظارت بر بازار

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید