با رعایت چند توصیه بهداشتی از خود و دیگران در مقابل بیماری آنفولانزا محافظت کنید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: رعایت اصول بهداشتی لازمه پیشگیری از آنفولانزا است و با رعایت چند توصیه بهداشتی از خود و دیگران در مقابل بیماری آنفولانزا محافظت کنید.

با رعایت چند توصیه بهداشتی از خود و دیگران در مقابل بیماری آنفولانزا محافظت کنید

به گزارش خبرنگار از ، ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به اینکه همه ساله با شروع فصل سرما آنفولانزای فصلی هم شیوع پیدا می کند، گفت: امسال ویروس آنفولا نزا یک ماه زودتر در کشور و گیلان شیوع پیدا کرده است که با رعایت چند توصیه بهداشتی از خود و دیگران در مقابل بیماری آنفولانزا محافظت کنید.

او به شهروندان توصیه کرد: با توجه به شیوع بیماری آنفولانزا، برای مصون ماندن از ابتلا به این بیماری ویروسی و یا انتقال آن به دیگران دست هایتان را در روز چندین بار با آب و صابون و یا محلول ضدعفونی کننده تمیز کنید، از مالیدن و یا تماس دست های آلوده به چشم ها، بینی و دهان خودداری خود کنید، هنگام احوالپرسی از دست دادن و در آغوش کشیدن خودداری کنید، هنگام عطسه و سرفه، دهان خود را با دستمال کاغذی بپوشانید و با ملاحظه علایم آنفولانزا فوری به نزد پزشک بروید و از حضور در اماکن عمومی اجتناب کنید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مردم توصیه کرد: در صورت حضور فرد مبتلا به آنفولانزا در جمع، به اندازه یک متر از وی فاصله گرفته و برای تهویه هوای اتاق چندین بار درب و یا پنجره را به مدت 10 دقیقه باز بگذارید تا هوای تازه وارد اتاق شود.

ارسلان سالاری افزود: تب، سرفه، گلودرد، سردرد، لرز، کوفتگی بدن، احساس خستگی و اسهال و استفراغ از علایم بیماری ویروسی آنفولانزا است.

او گفت: افراد مبتلا به دیابت، آسم، مسائل کلیوی، نقص ایمنی، بیماری قلبی، زنان باردار و افراد بسیار چاق بیشتر در خطر ابتلا به این بیماری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه، مبتلایان به بیماری آنفولا نزا باید در منزل استراحت و مایعات مصرف کنند، شرح داد: این افراد حتما با نظر پزشک درمان شوند.

م.ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "با رعایت چند توصیه بهداشتی از خود و دیگران در مقابل بیماری آنفولانزا محافظت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با رعایت چند توصیه بهداشتی از خود و دیگران در مقابل بیماری آنفولانزا محافظت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید