انور ابراهیم: عجله ای برای جانشینی ماهاتیر محمد ندارم

به گزارش وبلاگ عینک دودی، نخست وزیر احتمالی بعدی مالزی تاکید نموده که هیچ عجله ای برای جانشینی ماهاتیر محمد ندارد.

انور ابراهیم: عجله ای برای جانشینی ماهاتیر محمد ندارم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ای بی سی نیوز، انور ابراهیم، سیاستمداری که قرار است در آینده جایگزین ماهاتیر محمد گردد امروز (یکشنبه) گفت که هیچ دلیلی وجود ندارد به کناره گیری ماهاتیر از قدرت در دو سال آینده شک کند.

ماهاتیر و انور ابراهیم دشمنی 20 ساله با یکدیگر را برای ائتلاف و یاری به پیروزی در انتخابات ماه می کنار گذاشتند. این ائتلاف در نهایت باعث اولین تغییر قدرت از زمان استقلال مالزی از بریتانیا در 1957 شد.

طبق این ائتلاف توافق شد که ماهاتیر نخست وزیر مالزی شده و پس از آن قدرت را به انور ابراهیم واگذار کند. انور دراین باره گفت: تصور می کنم طرح جانشینی طبق توافق درحال انجام است. اجازه دهید نخست وزیر ماهاتیر امور کشور را انجام دهد. ما از او حمایت می کنیم. این مسئله مهم است. و تصور می کنم نباید عجله کنیم زیرا او (ماهاتیر) نقش حساسی برای کشور ایفا می نماید.

وی ادامه داد: کشور درحال حاضر نیازمند پایداری و یک رهبر قوی است و من می خواهم مطمئن شوم که او در این پست تاثیرگذار است.

ماهاتیر محمد و انور ابراهیم درحالی با یکدیگر ائتلاف کردند که نتیجه آن شکست نجیب رزاق، نخست وزیر سابق مالزی در انتخابات بود. رزاق درحال حاضر به 7 مورد خیانت در امانت، سواستفاده از قدرت و پولشویی 10 میلیون دلار به حساب بانکی خود متهم شده است.

منبع: تسنیم

به "انور ابراهیم: عجله ای برای جانشینی ماهاتیر محمد ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انور ابراهیم: عجله ای برای جانشینی ماهاتیر محمد ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید