اصفهان، منصوریان: مدیون استقلالم اما ذوب آهن مرا به فوتبال برگرداند، هم ما و هم استقلال فوق العاده کار کرده ایم!

به گزارش وبلاگ عینک دودی، سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان اعتقاد دارد هم این تیم و هم استقلال تا به اینجای نوزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوق العاده کار کرده اند.

اصفهان، منصوریان: مدیون استقلالم اما ذوب آهن مرا به فوتبال برگرداند، هم ما و هم استقلال فوق العاده کار کرده ایم!

به گزارش وبلاگ عینک دودی از اصفهان، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل استقلال در هفته پنجم لیگ برتر فوتبال، گفت: در ابتدا به مسعود ابراهیم زاده به دلیل درگذشت مادرش تسلیت می گویم. به استقلال هم برای حضور در شهر زیبا و دوست داشتنی اصفهان خوش آمد می گویم. بازی فردا نه برای ما و نه استقلال بازی آسانی نخواهد بود. کیفیت ما فوق العاده بوده، اما هنوز به سه امتیاز نرسیدیم. استقلال هم با مربی جوانش از نظر من فوق العاده خوب کار کرده است و فقط به خاطر کم تجربگی تیم شان سه امتیاز را نگرفته اند. فکر می کنم با توجه به تفکرات خودمان و سرمربی حریف، بازی زیبایی را شاهد خواهیم بود.

وی در مورد تغییرات تیم ذوب آهن با اضافه شدن سه بازیکن سرباز به این تیم گفت: این سه بازیکن در بازی با نفت آبادان بودند و امیدواریم به آمادگی کامل برسند. اگر بازیکنان به آمادگی برسند، به ترکیب اصلی راه پیدا می کنند. ضمن اینکه خلعتبری را فردا داریم و یک تنه نصف تیم خواهد بود. ما ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه داریم. ما دقیقه به دقیقه بازی ها را آنالیز می کنیم و تیمی نتوانسته اینجا راحت از دست مان در برود. در بازی با سایپا نیز این تیم خوش شانس بود و از دست ما فرار کردند. اگر بازیکنان به دستورات تاکتیکی ما گوش بدهند، فردا بازی باکیفیتی را به نمایش می گذارند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در رابطه با غایبان تیمش برای دیدار فردا شرح داد: فردا الحمدالله تیم ما کامل است و مصدومان برگشته اند. من دو بازیکن زیر 20 سال وارد لیست کرده ام و سخت بود که قلم قرمز روی نام سه بازیکن بکشم. شاید این سه بازیکن در دیدار با پارس جنوبی در ترکیب ما باشند، اما امروز بر حسب تاکتیک مان در لیست حضور ندارند.

منصوریان در واکنش به این سؤال که چه احساسی دارد که مقابل تیم سابقش قرار می گیرد، گفت: من دوران بازیگری ام را مدیون استقلال هستم. از هفت سالگی و زمانی که مرحوم ناصر حجازی و حسن روشن در این تیم بازی می کردند، به استقلال علاقه مند شدم. صرفاً دلیل استقلالی شدن من پدرم نبود که یک استقلالی بود. دلیل استقلالی شدن من حسن روشن بود. برای خودم رؤیاپردازی می کردم که بازیکن، کاپیتان و مربی این تیم شوم. فردا لباس ذوب آهن بر تن من است و به تنها چیزی که فکر می کنم لباس سبز تیم مان است و به پسرم می خواهم بگویم که پدرت چه آدمی بود و با تمام وجود بازی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اصفهان جزو معدود شهرهایی است که آن را دوست دارم و شب ها اگر آب زاینده رود نروم، به آن سر می زنم! بخش اعظمی از زندگی ام را پس از خدا و خانواده ام، مدیون ذوب آهن هستم. بنابراین فردا با تمام وجود برای ذوب آهن تلاش می کنیم. قطعاً برای اینکه سه امتیاز اینجا بماند، تلاش می کنیم، چون امانت دار هستم. پس از یکسری اتفاقاتی که افتاد، ذوب آهن مرا به فوتبال برگرداند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در رابطه با اینکه مهاجمان جوانش موقعیت ها را به راحتی از دست می دهند، گفت: ما در زدن ضربه آخر بی دقت بودیم که مقصر منم، نه مهاجمان جوان مان. آنقدر باید تمرین بگذاریم که مشکل بی دقتی را رفع کنیم. شور و اشتیاق در تیم ما موج می زند. تبدیل شدن به یک خانواده در هر تیمی سخت است. برای سرمربی یک تیم سخت است که بتواند از 26 بازیکن خانواده، 11 بازیکن را راهی زمین کند. ما اینجا با هم غذا می خوریم، با هم می خوابیم و با هم وارد زمین می شویم!

منصوریان در مورد اینکه چه اقدامی باید صورت بگیرد که قانون 90 به 10 تماشاگران میزبان و میهمان رعایت شود، گفت: این مسئله در حوزه اختیارات من نیست و در اختیار باشگاه است. روبه روی VIP و فنس ها را برداشته اند تا طرفداران آنجا را در اختیار بگیرند. مثل دوران بازیگری مان که اینجا طرفداران زیادی می آمدند، دوست داریم فارغ از رنگ زرد و سبز، طرفداران اصفهانی از جوانان ما حمایت کنند و ورزشگاه پر شود. در صورتی که ورزشگاه پر نشود، تیم میهمان می تواند سکوها را پر کند. فکر کنم از 14 هزار کارگری که در کارخانه ذوب آهن کار می کنند، پذیرای سه چهار هزار نفر از آنها باشیم. ضمن اینکه سه چهار هزار نفر از طرفداران ذوب آهن هم برای حمایت از تیم به ورزشگاه می آیند. امیدواریم بخش زیادی از ورزشگاه به دست ذوب آهنی ها پر شود، اما اگر هم این اتفاق نیفتد، دوست داریم ورزشگاه پر باشد، چرا که بچه های ما دوست دارند در ورزشگاه پر از تماشاگر بازی کنند.

وی در واکنش به اظهارات استراماچونی برای استفاده از سیستم کمک داور ویدیویی (VAR)، شرح داد: کسانی که باید در این رابطه صحبت کنند، ما هستیم. این نیاز مبرم لیگ ما خواهد بود تا از این سیستم استفاده کند. بنا به هزار و یک دلیل که نمی توانم آن را بازگو کنم، باید از سیستم VAR استفاده کنیم. خیلی از مربیان، مدیران و باشگاه ها در یکی دو سال گذشته متلاشی شده اند. بنابراین، بسیار نیاز مبرم داریم از این سیستم استفاده کنیم. در برخی از شبکه های تلویزیونی دیده ام که از خط کشی استفاده می کنند، اما به نظرم حق مسلم تیم هاست که در بازی های شان از کمک داور ویدیویی استفاده شود. در دیدار لیورپول برابر چلسی، کاپیتان چلسی گل تساوی را زد، اما در ویدئوچک مشخص شد که گل اشتباه بوده است. استراماچونی از قلب اروپا آمده که این صحبت ها را انجام داده است. استفاده از این سیستم جزو الزامات فیفاست. لیگ ما نامش حرفه ای است، اما ما اهم و فی الاهم می کنیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن بیان کرد: شنیده ام که هزینه ورود این سیستم زیاد است، اما حاضرم سه چهار بازیکن جوان بگیرم تا این سیستم وارد فوتبال ما شود. ما اولین باشگاهی بودیم که خواستار ورود این سیستم و نصب آن در ورزشگاه فولادشهر شدیم. ما فصل گذشته چه زمان دوست خودم که ابتدای فصل مربی ذوب آهن بود و چه من، 21 امتیاز از دست دادیم. اگر ذوب آهن این امتیازات را از دست نمی داد، برای کسب سهمیه تلاش می کرد. البته روند ما دفاع از داور است، چرا که برخی دوستان خیلی روی داوری حساس هستند و ترجیح می دهند روی نیمکت سوت داور را بگیرند! در دیدارهای قبلی ذوب آهن چه همنام من، آقای منصوریان و چه طارق قضاوت کردند و از قضاوت شان حمایت می کنیم. از هدایت ممبینی هم برای چیدمان داوری حمایت می کنیم. فردا با توجه به اینکه دکتر بیژن حیدری داور بازی است، خیال مان روی نیمکت تخت است. اگر اشتباهی نیز صورت بگیرد، سهوی است. امیدوارم با حضور حیدری، بازی فردا خوب از آب در بیاید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اصفهان، منصوریان: مدیون استقلالم اما ذوب آهن مرا به فوتبال برگرداند، هم ما و هم استقلال فوق العاده کار کرده ایم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصفهان، منصوریان: مدیون استقلالم اما ذوب آهن مرا به فوتبال برگرداند، هم ما و هم استقلال فوق العاده کار کرده ایم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید